×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۹ مهر - ۱۳۹۸  
true
false

محمد شریعتمداری طی بخشنامه ای به روسا و مدیران بخش های مختلف این وزارتخانه، به اهمیت اقامه نماز تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور، آقای محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طی بخشنامه ای به معاونین، روسا و مدیران بخش های مختلف این وزارتخانه، به اهمیت نماز و تاثیر آن بر توانمندی انسانی تاکید کرده و خواستار اقامه مطلوب آن توسط کارکنان این وزارتخانه شد.

متن این بخشنامه به شرح ذیل می باشد:

معاونین و مشاورین محترم وزیر، روسای محترم سازمان های وابسته، مدیران مستقل محترم، مدیران کل محترم استانی

همانگونه که واقفید برپایی و اقامه نماز گرچه از نشانه های بارز حکومت صالحان بر شمرده شده، لکن خدای ناکرده تقلیل اقامه و برپایی این فریضه با اهمیت و سازنده، به رعایت آداب و احکام ظاهری و غفلت از روح و معنا و باطن آن، قصوری خسران آور نسبت به مقصد و مقصود شارع علیم و حکیم محسوب می گردد. از سوی دیگر بی توجهی به ظاهر نماز و عدم اهتمام به رعایت آداب و اقامه به موقع آن نیز با عنوان سبک شمردن نماز همواره مورد ذم و نکوهش شرع مقدس و اولیا و صلحا بوده است. پس آنچه مطلوب است ابتدای اقامه ظاهری نماز بر روح حق پرستی، حق خواهی و رعایت حقوق اسلامی و انسانی است.

باور داریم بستر سازی و توجه بیشتر بر آداب ظاهری نماز و ایجاد زمینه شکوفایی استعدادها و توانمندی ها در پرتو ایمان و باور قلبی به خدای کریم و حلیم ، می تواند نشانه ای روشن بر صالح بودن حاکمان و مدیران اسلامی باشد.

بر خود و همکاران محترم، اقامه نماز در وقت فضیلت آن و حضور در صفوف جماعت را تاکید نموده و رعایت ملزومات این مهم در تسهیل مقدمات و تنظیم زمان جلسات و کارهای محوله جهت فراهم آوردن امکان حضور خود و همکاران در نماز جماعت را با لحاظ جلب رضایت حداکثری مراجعین محترم خواستارم.

امید که عمل همگانی و فراگیر به فریضه ای که «خیرالعمل» توصیف شده موجب جاری شدن بیش از پیش روح معنویت و ادای ثمربخش مسئولیت ها در مجموعه عظیم و گسترده وزارت متبوع گردد.

محمد شریعتمداری

 

 

 

 

 

 

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false